Students’ Gymkhana Awards 2013

ROLL OF HONOUR:

Sneh Vaswani (Tech)
Mayank Gupta (Sports)
Rajesh Ghusinga (Sports)

CITATIONS:

Organizational –

Aakash Singh
Chandra Mouli
Rajesh Ghusinga
Vaibhav Tamrakar
Vaibhav Chaudhary
Siddharth Maheshwari
Bandana Singha
Ishan Shrivastava

Technical –

Mayank Porwal
Sanyam Mulay
Pushkar Limaye
Nimish Mehta
Mudit Danwate
Abhishek Kumar
Chintan Raikwar

Sports –

Ameya Sahasrabudhe
Satya Parneeth Repaka
Vivek Shivade
Tejas Puranik
Anurag Ravi Sharma
Tarun Meena
Swati Agrawal

Cultural –

Ajinkya Bhasme
Abhishek Padmanabhan
Vaibhav Pittie
Omkar Nene

COLOURS:

SGEC Colour –

Poorna Chandra
Ayush Agarwal and Nikhil Patil

HGSC Colour –

Kunal Verma
Gaurav Bharti

Organizational Colour –

Saket Choudhary
Ashish Saxena
Sravan Bonthala
Mani Saran
Aviral Bhatnagar
Manisheel Gautam
Devansh Chawla
Rishi Palan
Sumeet Wadhwa
Deepak Venkat
Saubhagya Singh Rathore
Ashwin Paranjpe
Omkar Nene
Mayur Kacholiya

Journalism Colour –

Yash Tambawala

Cultural Colour –

Abhishek Yadav
Badri Chavan
Souradip Sen
Aditya Shankar
Ashwathi Nambiar
Kunal Kumar Shelar

Technical Color –

Anay Joshi
Rajdatta
Vallari Gore
Shivendra Singh
Sant Kumar
Anil Shanbhag
Pradip Gatkine
Deshraj Jat
Rachit Agarwal
Puneet Arora
M Deepak

Sports Color –

Kshitij Jain
Samarth Bansal
Aijaz Ahmad
Mast Ram Meena
Surendera Meena
Kaushal Kumar
Suraj Kumar Sahoo
Pruthvi Kaveti
Pinkesh Malhotra Cricket

PERSONS OF THE YEAR:

Technical –
Ashay Tejwani

Sports –
Sumit Bhagat
Nishanth Dikkala

AMBROSE OTIENO AWARD:

Manita Kumari Raigar
Ketki Kulkarni

SPECIAL MENTION:

Organizational –

Dhanasree M.
Alankar Jain
Prasun Agarwal
Atulit Khanna
Achitha Jacob
Amit Kumar
Mudit Goyal
Yash Bhargava
Ashray Iyengar
Prakhar Khandelwal
Rohit Chhawchharia
Nidhi Shanbhag and Saideep Sudi

Journalism –

Nivvedan S

Technical –

Saket Choudhary
Hardik Godora
Anurag
Arpit Gupta
Sundaram Prasad
Urvesh Patil
Siddhesh
Lalit Patidar
Nilesh Kulkarni
Akash Khan
Dinesh Sain
Devesh Bharti
Manmohan
Somin Soni

Cultural –

Ashrit Tandon
Saransh Garg
Pahul Preet Singh
Ankit Khetrapal
Ajay Suryavanshi
Utkarsh Raut
Anshul Awasthi
Aditya Gangrade
Vighnesh Vatsal
Rahul Sharma

Sports –

Deepak Kumar
Shobhit Srivastava
Archit Gupta
Sushil Reddy
Amit Garg
Parul Verma
Ram Vivek
Shashank Srivastava
Anam Mathew
Hrishikesh Kulkarni
Shubham Gupta
Jaidev Shenoy
Kiran Lal
Devansh Chawla

FRESHMEN OF THE YEAR:

Technical –

Prateek Chandan
Sanidhya Gupta

Cultural –

Suraj Jog

Sports –

Divya Taparia
Abhimanyu Kumar